„Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz” czyli kilka wskazówek dotyczących wyboru materaca.

„Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz” czyli kilka wskazówek dotyczących wyboru materaca

Wybór materaca to bardzo ważna decyzja.  Podczas snu nasze ciało i organizm intensywnie się regenerują. Istotne jest, aby zakup materaca był dokładnie przemyślany. Jego wybór uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb klienta. Warto zwrócić uwagę na to , iż jest to inwestycja na długie lata, która powinna zapewnić  komfortowy i przede wszystkim ZDROWY odpoczynek.

Stopień twardości
Z pewnością spotkałeś się już ze stwierdzeniem, że im twardszy materac tym lepszy.  Nic bardziej mylnego. Idealny materac powinien zapewnić Twojemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie. Co za tym idzie – istotna podczas wyboru będzie waga oraz wzrost.  Osobom szczupłym zaleca się materace bardziej miękkie , adekwatnie, osobom cięższym  – twardsze. Nie zapominajmy, że  wygodny materac to taki, dzięki któremu podczas leżenia Twój kręgosłup zachowuje naturalne krzywizny, mięśnie są rozluźnione a w naczyniach krwionośnych swobodnie przepływa krew.

Rodzaj
Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest rodzaj dobieranego materaca. Każdy typ posiada inne właściwości, które pokrótce przedstawimy.

Materace sprężynowe

Materace bonelowe – Formatki sprężynowe Bonell są najbardziej znanymi i sprawdzonymi systemami sprężynowymi, które  wykorzystuje się w meblach tapicerowanych oraz materacach. Charakteryzują się dobrą sprężystością. Z podstawowego elementu jakim jest sprężyna tworzy się formatki o dowolnych wymiarach wedle życzeń klientów. Materac wykonany z takiej sprężyny można kupić za stosunkowo niewielką cenę. Istotną wadą takiego rozwiązania jest bardzo mała elastyczność punktowa, której efektem jest niedopasowanie do kształtu ciała.

Materace kieszonkowe – Formatki sprężynowe typu pocket (kieszonkowe) to najwyższa, niedościgniona forma systemów sprężynowych do materacy. Dzięki temu, że każda sprężyna jest umieszczona w oddzielnej, wykonanej z tkaniny kieszeni, pracuje niezależnie, pozwalając na uzyskanie elastyczności punktowej, nieosiągalnej dla tradycyjnych systemów sprężynowych. Ta idea pozwala również na wyzbycie się jakiegokolwiek hałasu spowodowanego użytkowaniem.  Materace tego typu polecamy osobom śpiącym we dwójkę. Dzięki niezależnej pracy, sprężyny nie przenoszą ruchów partnera podczas snu. Ponadto, poprzez swoje rehabilitacyjne właściwości , taki materac poleca się osobom mającym problem z kręgosłupem, z zwyrodnieniami stawów czy wadami postawy.

Materace piankowe
Materace z pianki standardowej – Są to pianki typu T i VP charakteryzujące się dużą trwałością. Są odporne zarówno chemicznie jak i fizycznie.  Łatwo się je formuję, montuje oraz łączy. Ich niewątpliwą zaletą jest stosunkowo niska cena.

Materace z pianki termoelastycznej – dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem ciepła, odprężają mięśnie, powodują, że spisz komfortowo i budzisz się wypoczęty. Są to pianki najbardziej pożądane przez nawet najbardziej wymagających klientów. Pianka termoelastyczna jest materiałem bardziej odpornym na zużycie niż wkład ze sprężyn bonelowych. Tego typu materac jest idealny dla kobiety w okresie ciąży, gdyż amortyzuję nacisk ciała na powierzchnię.  Nasza firma może zaproponować użytkownikom materace z pianki termoelastycznej, które ze względu na swoją wytrzymałość powinny służyć przez 10-15 lat.

Materace z pianki wysokoelastycznej – zapewniają optymalną elastyczność punktową, aktywną wentylację oraz posiadają niewielką masę własną. Charakteryzują się wysoką trwałością w użytkowaniu, są bardzo odporne na odkształcenia, optymalnie dopasowują się do ciała, przepuszczają powietrze dzięki otwarto porowatej strukturze komórkowej, są zdolne do natychmiastowego odzyskania pierwotnego kształtu. Materac z wkładem takiej pianki idealnie komponuję się ze sprężynami kieszeniowymi, zapewniając Twojemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie oraz odprężenie.

Materac z pianką pamięci kształtu – to rewolucyjny materiał, który posiada niezwykłe właściwości dzięki czemu swoje zastosowanie odnajduje przy produkcji wielu przedmiotów. Po przeprowadzeniu wielu badań i eksperymentów zaczęto wprowadzać ją do szpitali w postaci materaca zapobiegającego powstawanie odleżyn u pacjentów przykutych do łóżka. Właśnie dlatego stała się tak popularna na całym świecie. Dziś używa się jej głównie po to, aby poprawić jakość snu i życia. Struktura pianki z pamięcią składa się z milionów otwartych okrągłych komórek, które zostały zaprojektowane tak aby reagowały na temperaturę ciała i punkty nacisku. Dzięki czemu pod wpływem ciężaru komórki zmieniają formę, przystosowując się ludzkim kształtom i podpierając je tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Otwarta struktura zapewnia również doskonały przepływ powietrza przez materiał i daje przyjemniejsze uczucie niż na innych materacach.  Materace wypełnione właśnie tą pianką szczególnie polecamy osobą skarżącym się na ból dolnej partii pleców, karku, bioder itp. Wpływają kojąco na kobiety w ciąży oraz osoby mające problemy ze snem (przewracające sie z boku na bok w nocy).

Materace z dodatkiem maty kokosowej
Mata kokosowa jest to mata wykonana z surowca naturalnego orzecha kokosowego. Stanowi wypełnienie materaca, zapewniając mu idealną cyrkulację powietrza. Dzięki temu jest odpowiednią alternatywą dla osób mających skłonności do alergii. Dzięki swoim właściwością efektywnie eliminują powstawanie roztoczy oraz innych mikroorganizmów.
Niewątpliwą zaletą maty jest jej trwałość, elastyczność i sprężystość. Materac wykonany z takim wkładem poleca się osobom mającym problemy z kręgosłupem, gdyż zapewni mu trwałe podparcie.
Odpowiedni pokrowiec
To część materaca która ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Jego wybór zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji klienta. Warto zainwestować w zakup pokrowca, gdyż pozwoli to przedłużyć żywotność materaca. Jest to niewątpliwa ochrona przed wniknięciem zabrudzeń w głąb powierzchni. W szybki i prosty sposób można odświeżyć swój materac. Warto podkreślić, że niektóre pokrowce posiadają dodatkowe właściwości takie jak : ochrona przed rozwijaniem się mikroorganizmów i bakterii, cyrkulacja powietrza, dodatki ekstraktów z liści aloesów czy olejków leczniczych, które wpływają relaksacyjnie i zdrowotnie. Zapraszamy do zapoznania się z tkaninami dostępnymi w naszym sklepie.

Cena
W tym przypadku świetnie sprawdzi się stwierdzenie, że „im drożej tym lepiej”.
Nie warto oszczędzać na własnym zdrowiu. Pamiętajmy, że zakup materaca to inwestycja na dłuższy okres czasu. Koszt materaca w głównej mierze zależeć będzie od materiału z jakiego zostanie wykonany oraz dodatków w postaci maty kokosowej, sprężyn, pianki itp. Warto zainwestować w dobry materac pozwalając swojemu ciału na luksusowy odpoczynek.

Chyba każdemu z nas zależy na tym by budzić się pełni sił, z dużą energią, a nie użerać się ze zmęczeniem czy bolącym kręgosłupem. Prawda ? 🙂

UWAGA !
Z troski o dobro najbardziej wymagających klientów, w naszym sklepie, każdy może stworzyć swój wymarzony materac, który dobierze według własnych potrzeb i upodobań. Zapraszamy do komponowania! W razie wątpliwości, czekamy na Państwa wiadomości, chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego materaca.