Która pianka będzie odpowiednia dla Ciebie?

Pianki standardowe – swoje wykorzystanie najczęściej znajdują w przemyśle mebli tapicerowanych oraz materacy. Są to pianki typu T i VP charakteryzujące się dużą trwałością. Są odporne zarówno chemicznie jak i fizycznie. Łatwo się je formuję, montuje oraz łączy. Nasza firma zapewnia pianki bardzo wysokiej jakości o stosunkowo niskiej cenie.

Pianki termoelastyczne dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem ciepła, odprężają mięśnie, powodują, że spisz komfortowo i budzisz się wypoczęty. Są to pianki najbardziej pożądane przez najbardziej wymagających klientów. Pianka termoelastyczna jest materiałem bardziej odpornym na zużycie niż wkład ze sprężyn bonelowych lub pianka poliuretanowa. Tapico może zaproponować użytkownikom materace z pianki termoelastycznej, które ze względu na swoją wytrzymałość powinny służyć przez 10-15 lat.

Pianki wysokoelastyczne HR zapewniają optymalną elastyczność punktową, aktywną wentylację oraz posiadają niewielką masę własną.Charakteryzują się wysoką trwałością w użytkowaniu,są bardzo odporne na odkształcenia, optymalnie dopasowują się do ciała, przepuszczają powietrze dzięki otwarto porowatej strukturze komórkowej, są zdolne do natychmiastowego odzyskania pierwotnego kształtu. Firma Tapico poleca tą piankę do produkcji lub renowacji wszelkiego rodzaju siedzisk, wersalek, sof, kanap, materacy dla dorosłych itp.

Pianka z pamięcią kształtu to rewolucyjny materiał, który posiada niezwykłe właściwości dzięki czemu swoje zastosowanie odnajduje przy produkcji wielu przedmiotów. W latach 70. pianka termoelastyczna została wynaleziona dla NASA w celu ochrony astronautów do pokonywania ciśnienia atmosferycznego G-force. Po przeprowadzeniu wielu badań i eksperymentów zaczęto wprowadzać ją do szpitali w postaci materaca zapobiegającego powstawanie odleżyn u pacjentów przykutych do łóżka. Właśnie dlatego stała się tak popularna na całym świecie. Dziś używa się jej głównie po to, aby poprawić jakość snu i życia. Dlatego nie mogło zabraknąć również jej w naszym asortymencie. Struktura pianki z pamięcią składa się z z milionów otwartych okrągłych komórek, które zostały zaprojektowane tak aby reagowały na temperaturę ciała i punkty nacisku. Dzięki czemu pod wpływem ciężaru komórki zmieniają formę, przystosowują się ludzkim kształtom i podpierając je tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Otwarta struktura zapewnia również doskonały przepływ powietrza przez materiał i daje przyjemniejsze uczucie niż na innych materacach. Materace wypełnione właśnie tą pianką szczególnie polecamy osobą skarżącym się na ból dolnej partii pleców, karku, bioder itp. Wpływają kojąco na kobiety w ciąży oraz osoby mające problemy ze snem (przewracające się z boku na bok w nocy)